Mistrzostwa Polski Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców Zielonki-Parcela koło Warszawy

Do rywalizacji o medale przystąpiło 470 zawodniczek i zawodników z 65 klubów, w tym 6-osobowy skład pleszewskiego klubu. Zawody odbyły się w dniach 3-4 czerwca 2023 i przyniosły reprezentantom PKK trzy medale, w tym jeden złoty i 2 srebrne.

Michał Florczak w roli faworyta bronił tytuł mistrza Polski z ubiegło roku. Wygrywając walki eliminacyjne i w finale pokonał swojego przeciwnika w stosunku 12:6 i został mistrzem Polski U’21 w kategorii wagowej do 84 kg. Tytuł wicemistrzowski wywalczyła w pierwszym dniu Mistrzostw Maja Kolanowska w konkurencji juniorek młodszych -47kg, która uległa w finale uległa 3-2 swojej rywalce. Kolejny medal srebrny wywalczył Jakub Borowczyk w kumite U’21 -60kg. Borowczyk w finale uległ 0:3. Bardzo dobrze wypadł Jan Podolski w kumite juniorów -68kg zajmując piate miejsce ulegają 0:1 w walce o brąz.

W zawodach udział wzięli także Jędrzej Becker w kumite kadetów +70kg oraz Dawid Wojtczak w kumite kadetów -63kg.

Trenerem pleszewskich zawodników jest Bartłomiej Sołtysiak.